21. Yüzyılın Türkiye'si için eğitime yatırım yapıyoruz

“Daha güçlü, daha zengin Türkiye’yi inşa etmek istiyorsak öncelikle eğitime önem vermeli ve geleceğin Türkiye’sini yönetecek bireyler yetiştirmeliyiz” diyen AK Parti Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ, Manisa’da devam eden ve 2017 yılı yatırım programına alınan yeni projelerle birlikte il geneli olarak milli eğitime ayrılan yatırımlar toplamının 238 Milyon 914 Bin TL olduğunu belirtti.

Tam donanımlı yeni nesillerin yetişmesi ve iyi bir öğrenim görmeleri için her türlü imkanların hayata kazandırıldığını kaydeden AK Parti Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ Manisa’da devam eden ve 2017 yılı yatırım programına alınan yeni projelerle birlikte il geneli olarak milli eğitime ayrılan yatırımlar toplamının 238 Milyon 914 Bin TL olduğunu belirtti. “Devletimize, milletimize yararlı bireyler, güzel insanlar yetiştirmek öncelikle eğitim yuvalarıyla sağlanır” diyen Özdağ, “Manisa’da yeni eğitim binalarının yapılması için gayretle çalışıyoruz. Bu eğitim binalarının başında da Meslek Liselerine, Mesleki ve Teknik Liselere, Meslek Yüksekokullarına, Fakültelerine önem veriyoruz” şeklinde konuştu.

MİLLİ EĞİTİM YATIRIMLARINDA ZİRVE YAPTIK
Manisa’nın merkez ve ilçelerinde toplam 9 ilçede Milli Eğitime yönelik proje yatırımına devam edilen okulun bulunduğunu, 4 ilçedeki milli eğitim yatırım projesinin 2017 yılı yatırım programına alındığına dikkat çeken Özdağ, 8 okul, 2 pansiyon ve 1 spor salonu yapımı da devam etmekte. Bunlar Alaşehir, Gölmarmara Salihli ve Turgutlu İlçelerine yapılacak olan Mesleki ve Teknik Liseleri, Akhisar 24 derslikli Anadolu Lisesi ve 200 yataklı pansiyonu, Ahmetli 24 derslikli Çok Programlı Lisesi, Demirci İmam Hatip Lisesi - 300 Öğrenci kapasiteli Pansiyonu ile Öğrenci Pansiyonu, Soma Cemil Meriç Anadolu Lisesi Spor Salonu inşaatı, Salihli Ortaöğretim Pansiyonu, Manisa Soma’da ki 24 derslikli Kız Lisesi binası ve 200 öğrenci kapasiteli öğrenci pansiyonuyla birlikte 2017 yatırım programına alınan 16 derslikli Ahmetli Anadolu Lisesi, 8 derslikli Köprübaşı Halk Eğitim Merkezi, 200 öğrenci kapasiteli Soma Ortaöğretim Pansiyonu, 16 derslikli Turgutlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi projeleriyle birlikte Manisa ilimize toplam 238 Milyon 914 Bin TL ayrılmış olup bu eğitime verdiğimiz değerin en önemli göstergelerinden biridir. Özellikle 2011 yılından bugüne Milli Eğitim yatırımlarında Manisa’da zirve yaptık” diye konuştu.

KALİFİYELİ ARA ELEMANLAR YETİŞTİRMELİYİZ
Yapımı devam eden ve 2017 yatırım programına alınan toplamda 238 Milyon 914 Bin TL olan projeler için 2016 yılı sonunda 39 Milyon 823 Bin TL harcama yapıldığını, 2017 ödeneğinin 42 Milyon 127 Bin TL, 2018 yılı ödeneğinin 39 Milyon 203 Bin TL, 2019 yılı ödeneğinin ise 12 Milyon 553 Bin TL olduğunu kaydeden Özdağ, “Manisa tarımın olduğu gibi aynı zamanda sanayinin de kenti. Bu zenginliğe sahip Manisa’da altın bilezik yani sanat, meslek sahibi yeni nesiller, kalifiyeli ara elemanlar yetiştirmeliyiz. Eğer bu olmazsa Manisa’da mevcut olan Organize Sanayi Bölgelerinde ki Fabrikalar, küçük ve orta ölçekli işletmeler çalıştıracak adam bulamazlar” ifadesinde bulundu.

Haber1 Nisan 2017 Cumartesi