15 Temmuz'un öznesi darbe ve Fethullah Gülen'dir

AK Parti 24. Dönem Manisa Milletvekili Muzaffer Yurttaş’ın kızının nikah törenine katılan AK Parti Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ Nikahtan sonra 15 Temmuz Darbe girişimi ve sonrasında yaşanan süreçle ilgili soruları cevaplandırdı. 15 Temmuz darbe girişiminde Türkiye’nin yüzyıllık geçmişine, birikimine ve de geleceğine alçakça saldırıda bulunulduğunu kaydeden AK Parti Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ, “Bu hain darbe girişiminde 250 Şehit verilmiştir. Şimdi de mağduriyetleri öne çıkartarak bunu unutturmaya çalışıyorlar. Ama bunu asla unutmayacağız, unutturamayacaklar. 15 Temmuz gecesi yaşanan alçak saldırının öznesi mağduriyetler değil darbedir, Fethullah Gülen ve zihniyetidir” diye konuştu.

15 Temmuz darbe girişimi sonrasında bazı basın yayın organları başta olmak üzere bir algı operasyonu oluşturulmak istendiğini ve darbe girişimi unutturularak mağduriyetlerin ön plana çıkarılmak istendiğini belirten AK Parti Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ; “Özne darbe ve Fethullah Gülendir. Mağduriyetler var ise giderilir. Bu nedenle mağduriyetler özne değildir. Ama birileri özellikle mağduriyetleri ön plana çıkarmak istiyor. Bunların amacı 15 Temmuz darbe girişimini başka bir boyuta taşımaktır. Bunlar art niyetli girişim çabalardır. Mağduriyetleri hukuk, siyasi irade, bürokrasi giderir. Devlet refleksi içerisinde kurunun yanında yaşın da yanmaması için konunun üzerinde hassasiyetle duruyoruz” dedi.

HER PARTİ KENDİ KAPISININ ÖNÜNÜ SÜPÜRSÜN
Paralel Yapı’nın oluşmasında AK Parti iktidarı prim verdi iddialarını sert bir şekilde eleştiren Özdağ, “Biz kimsenin kalbini yarıp bakamayız” dedi. Fethullah Gülen ve bu yapıyla geçmiş dönemde Süleyman Demirel, Alparslan Türkeş, Bülent Ecevit ve Deniz Baykal, Erdal İnönü ve CHP’nin mevcut Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun, 17-25 Aralık Operasyonundan sonra da CHP’li ve MHP’li bazı Milletvekillerinin katma değer sağladığını belirten Özdağ, “Zaman Gazetesine kayyum atanırken CHP’li ve MHP’li bazı Milletvekilleri bu yapının elemanlarıyla gazetenin kapısında bekliyorlardı. CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, “Ben de Bank Asya’ya para yatırıyorum. Ne yapacaksanız yapın” dedi. Bu nedenle bu yapının siyasal bağlantısını tek taraflı o veya şu partiye endekslenmesi büyük bir hataya sürükler. Dolayısıyla her parti kendi kapısının önünü süpürsün ve aralarında şayet bu yapıya, terör örgütüne destek veren var ise de temizlesin. Paralel Yapıyla dolayısıyla Fethullahçı Terör Örgütüyle asıl mücadele 2011’de başladı. Ben bunların görünen iyi kısımlarını geçmişte alkışladım ama görünmeyen kısmıyla da sürekli mücadele ettim. Bunların Manisa’yı ve Türkiye’yi yönetmek istediğini gördüm, karşı çıktım ve uyardım. Fethullah Gülen’in Türkiye’ye Humeyni gibi gelmek istediğini ilk ben ifade ettim ve karşı çıktım. Bu nedenle beni de hedef tahtasına oturttular. 2015 yılı 7 Haziran seçimlerinde hem dışarıdan, hem de parti içinde ki kriptolar benim tekrar Milletvekili adayı olmamam ve seçilmemem için çok uğraştılar. Ama herkesin bir hesabı varsa Allah’ın da bir hesabı var. 7 Haziran’da önce 3. Sıra Milletvekili Adayı, arkasından Genel Başkan Yardımcısı, 1 Kasım seçimlerinde de 1. Sıra Milletvekili oldum. Önce 15 Temmuz darbe girişimini en ince ayrıntısına kadar araştıracak, okuyacak ve bu hain saldırıyı tüm çevremize anlatacağız” diye konuştu.

MAĞDURİYETLER GİDERİLECEK
Türkiye Cumhuriyeti’nin bir hukuk devleti olduğunu ve 15 Temmuz sonrasında mağdur olduğuna inanan kişilerin başvurmaları için İl Valiliklerinde bürolar oluşturulduğunu belirten Özdağ, Manisa’da başvuru sayısının beş yüzü bulduğunu ifade etti. Bu başvuruların incelenerek hukuk, siyasi irade ve bürokrasi tarafından bir mağduriyet varsa giderileceğini kaydeden Özdağ, “Hatalar var ise de bu hatalar düzelttirilecek. 15 Temmuz darbe girişimi bir yandan da turizmimize, ekonomimize balta vurdu. SP’nin Türkiye’nin yatırım derecesini düşürmüş olmasının sebebi bu darbe girişimidir. Fethullah Gülen neden 17-25 Aralık operasyonunu yaptı, neden hükümeti düşürmek istedi? Niye MİT operasyonunu yaptırdılar? Neden hükümetle dövüştüler? Neden 15 Temmuz darbe girişiminde 250 masun insanımızı öldürdüler? Utanmadan Meclisi bombaladılar? Mağduriyet varsa hallederiz. Ben 12 Eylül Darbesinde 7 yıl cezaevinde yattım. İşkenceler gördüm ama bir gün dahi devletime küsmedim. Cezaevinden çıktım, Üniversite de Akademisyen, Doçent oldum. Milletvekili oldum. Milletvekili olmasaydım Profesördüm. Kişi noktasında bir takım hatalar olmuş olabilir ama devlet refleks noktasında doğrusunu yapıyor. Ama herkes şunu bilsin ki Fethullah Gülen’in zihniyeti nedeniyle tüm bunlar yaşanıyor. 17-25 ahlaksız zihniyet, 15 Temmuz ahlaksız üstü ahlaksız zihniyetten dolayı da kimse İslami cemaatlerden hesap sormaya kalkmasın. Türkiye’de İslami cemaatler halen vardır ve bütün İslami cemaatler devleti ele geçirmek için çalışmazlar. Fethullah Gülen istisnadır. Fethullaçı Terör Örgütü önce hükümetle dövüştü. Sonra da cinnet geçirerek harakiri yaptılar. Arkalarında egemen güçler de vardı. Halbuki dini, İslami cemaatler ahlaklı insan yetiştirir. Devlete ve millete hizmetkar yetiştirirler. Devleti ele geçirme çalışması yapmazlar. Yapacak olanlara da örnekte görüldüğü gibi devlette millette müsaade etmez. Cumhuriyet ve demokrasi de müsaade etmez. Devlet onun bunun değil 78 Milyon’un tamamınındır. Ne ordu ne de devlet hiçbir cemaatin ya da oluşumun da arka bahçesi değildir” şeklinde konuştu.

CEMAATLER SİYASALLAŞMAYACAK, TARİKATLAR CEMAATLEŞMEYECEK

AK Parti Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ, 15 Temmuz darbe girişimi sonrasında yaşanan süreçten cesaret alan bazı din karşı grupların ve kişilerin özel ile kamu kurumlarında ibadetini ve dini inancının gereğini yerine getirmek isteyen çalışanlara karşı hesaplaşma girişiminde bulunulduğuna dair kendilerine bir takım ihbarların geldiğini ifade etti. “Türkiye’de inanç, hürriyeti vardır” diyen Özdağ sözlerini şöyle sürdürdü, “Birinin yaptığı kötülükten dolayı falan falan cemaatler, okullar ve ekoller de cezalandırılmaz. Suçların şahsiliği prensibi vardır. Bunu da biz çok iyi biliriz ve bunlara da müsaade etmeyiz. Kimse kimseye iftira atmayacak. Şayet bir kişi FETÖ’cü diye bir kişiyi ihbarda bulunmak, vatandaşlık görevini yerine getirmek istiyorsa imzalı dilekçeyle başvuracak. Yapılması gereken de budur zaten. Son söz; Cemaatler siyasallaşmayacak, tarikatlar de cemaatleşmeyecek. Güçlü olan Diyanet olacak”

Haber25 Eylül 2016 Pazar